Lietuvos valdantieji – konservatoriai ir liberalai – akivaizdžiai palaiko vieną iš Gruzijos-Rusijos karinio konflikto pusių. Nuo suaugusiųjų politikų neatsilieka ir šių partijų jaunimas, kuris Rusijos valdžią remiančio jaunimo judėjimo „Naši“ pavyzdžiu nuolat rengia akcijas, palaikančias 2008 m. rugpjūčio 8 d. invazijos į Pietų Osetiją iniciatorių – Saakašvilio režimą. Praeitų metų rugpjūtį keletą „Gruzijos palaikymo“ akcijų surengė Jaunųjų konservatorių lyga ir Lietuvos liberalus jaunimas. 2009 m. rugpjūčio 8 d., praėjus metams nuo šio karo pradžios, akciją „Gruzijai palaikyti“ netoli Rusijos ambasados Vilniuje surengė tie patys jaunieji konservatoriai ir liberalai, pasivadinę „Jaunimu už Gruziją“. Vienas pagrindinių skcijos organizatorių – Liberalų sąjūdžio partijos narys 23-metis Jurgis Vilutis. Renginyje dalyvavo ir valdančiosios daugumos „grietinėlė“: Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Seime Mantas Adomėnas bei Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime nariai Petras Auštrevičius ir Dalia Kuodytė.
Šeštadienio akcijoje dalyvavo apie 60 žmonių, kurie laikė plakatus „Not affraid to stand for Georgia“ („Nebijome palaikyti Gruzijos“), „Palaikome Gruzijos reikalavimus“, „Putin's bastards go home“ (“Putino niekšai, eikit namo“), leido laivelius ir balionus. Į dangų buvo paleisti balti balandžiai, prie balionų pririštos ir paleistos Gruzijos ir Lietuvos vėliavos. Tiesa, minėti balionai į dangų nepakilo, nes užkliuvo už medžio šakos. Kaip sakė akcijos organizatorius J. Vilutis, šio renginio tikslas yra ne tik palaikyti Gruzijos tautą, bet ir dar kartą parodyti Gruzijos-Rusijos karo iniciatorius. Žinoma, jaunasis liberalsąjūdininkas neminėjo 2008 m. rugpjūčio 8 d. nakties įvykių, kada Saakašvilio režimas, panaudojęs aviaciją, reaktyvinę artileriją „Grad“, tankus, šarvuočius ir kitą kovinę techniką, atakavo Pietų Osetijos sostinę Cchinvalį. Jo manymu, „Agresija prasidėjo daug seniau nei 2008 m. rugpjūčio 8 dieną. Rusija jau prieš kelis metus buvo pradėjusi ekonominę blokadą – netiesioginį karą, paskelbdama „Borjomi“ mineralinio vandens bei gruziniško vyno embargą.“
Renginyje dalyvavęs Gruzijos ambasadoriaus Lietuvoje Georgijus Kerdikošvilis dėkojo dešiniajam Lietuvos jaunimui už palaikymą: „Su apgailestavimu žiūriu į Rusijos jaunimą, į tas, jeigu galima taip pavadinti, pionieriškas, komjaunuoliškas organizacijas, kurios oficialiai vadinamos „Naši“ ir kurias galima pavadinti „Putinjugendu“, – gruziniškai per vertėją kalbėjo ambasadorius.
Žinoma, Gruzijos ambasadorius užmiršo paaiškinti, kuo gi skiriasi Rusijos ir Lietuvos valdžios inspiruoti „Naši“ judėjimai, tad surasti šiuos skirtumus teks mums patiems.