Į Lietuvą pamažu grąžinamos edukacinės militaristinio sovietmečio tradicijos. Per rinkimus valdžią užėmę konservatoriai ėmėsi įgyvendinti savo rinkiminės programos nuostatą – sugrąžinti į Lietuvos mokyklas privalomą pradinį karinį rengimą. Visuotinis karinis rengimas mūsų šalyje dar neįvestas, tačiau tam kruopščiai ruošiamasi. Šių metų gegužės 7 d. Jaunojo kario mokyklai „Lūšiukai“, kurios steigėjai yra Vidaus reikalų ministerija ir Kauno miesto savivaldybė, buvo oficialiai suteiktas profašistinės Vietinės rinktinės vado gen. P. Plechavičiaus vardas. Ateityje ši mokykla turėtų tapti sukarinta bendrojo lavinimo įstaiga. O nuo 2009 m. rugsėjo 1-osios Eigulių vidurinėje mokykloje, Kaune, pradeda veikti pirmosios jaunojo kario klasės. 2009–2010 mokslo metais į mokyklos jaunojo kario klases bus priimami mokiniai, baigę 6-ąją, 7-ąją ir 8-ąją klases. Ši mokykla vėliau plėsis ir išaugs į Jaunojo kario vidurinę bendrojo lavinimo mokyklą – karinį licėjų arba gimnaziją.
Popamokinė Eigulių vidurinės mokyklos mokinių veikla bus tęsiama generolo P. Plechavičiaus jaunojo kario mokykloje. Per „Lūšiukų“ pervadinimo iškilmes šių metų gegužę Švietimo ir kultūros departamento direktorius Edmundas Balasevičius kalbėjo: „Švietimo įstatyme nėra numatyta sukarintų mokyklų koncepcijos. Link šio žingsnio reikia eiti palaipsniui. Pradžioje Eigulių vidurinėje mokykloje galėtume suburti atskiras P. Plechavičiaus vardu pavadintas klases, kurios užklasine veikla užsiimtų būtent P. Plechavičiaus jaunojo kario mokykloje, o greta ruoštumėmės sukarintos mokyklos įkūrimui“. Kaip matome, toks planas jau vykdomas – iš pradžių „plechavičiukai“ prisišlies prie vidurinės mokyklos, o vėliau ją galutinai „okupuos“, nes ateityje planuojamas šių mokyklų susiliejimas.
Taigi pirmųjų jaunojo kario klasių įsteigimas ir sparti jų plėtra reiškia visuotinės vidurinių mokyklų militarizacijos pradžią Lietuvoje. Smetoninėje Lietuvoje į Plechavičiaus rinktinę buvo renkami mokslo nebaigę kaimo bernai, tuo tarpu konservatorių Lietuvoje „plechavičiukai“ bus ruošiami valstybinėse mokyklose. O tada jau netoli ir iki pučo, panašaus į tą, kurį 1926 metais surengė tas pats P. Plechavičius.