seksas automobilyje        Lietuvos policija tykojo Kauno Kleboniškio parke besimylinčias poreles ir jas reketavo. Policininkų automobilyje buvo įtaisyta sekimo įranga. Per septynias savaites du pareigūnai – Žaliakalnio policijos komisariato Prevencijos poskyrio tyrėjas Algimantas Babilas ir postinis Paulius Sakalauskas – „nubaudė“ 18 gamtoje besimylinčių porų. Policininkai pokalbį pradėdavo klausimu apie šeimyninę užkluptųjų padėtį. Po to pagrasindavo apie privalomą tokiais atvejais pristatymą į policijos komisariatą – kad būtų išduotas siuntimas pas venerologus. „Privalome patikrinti, ar nesate venerinių ligų platintojai“, – teigdavo uniformuoti reketininkai. Policininkų užkluptos porelės, nenorėdamos patekti į policijos protokolą, mokėdavo „baudą“ nuo 100 iki 300 litų.

 

Mylėjimąsis automobilyje ar miške Lietuvos įstatymais kol kas nedraudžiamas. Tokiais atvejais policija neturi teisės ir gabenti „įsimylėjėlių“ pas venerologus.

 

Bylą prieš policininkus reketininkus inicijavo Kauno ekonominių nusikaltimų tyrimo skyrius (ENTS). Teismo leidimas sekti įtariamuosius gautas pernai prieš pat Naujuosius. Įdomu, kad Kleboniškio parkas net nepriklausė A. Babilui ir P. Sakalauskui paskirtai teritorijai, jie turėjo dirbti apylinkės inspektorių darbą visai kitose komisariato aptarnaujamos teritorijos dalyse. „VW Golf“, kuriuo jie vykdavo į medžioklę, – vienintelis Prevencijos skyriaus tarnybinis automobilis. Juo pagal reikmes naudojosi visi skyriaus darbuotojai.

 

Šie policininkai „baudė“ ir automobilių vairuojus, nors nei A. Babilas, nei P. Sakalauskas teisės bausti už Kelių eismo taisyklių pažeidimus neturėjo. Nepraeidavo jie nepasipinigavę ir pro smulkesnius pažeidėjus. Netgi kantriai palaukdavo, kol rūkalius numes nuorūką. Iš tokio, grasinant bauda už viešosios tvarkos pažeidimą, būdavo išsireikalaujama keliasdešimt litų.

 

Policininkai savo kaltę neigia. Teismo jie laukia nušalinti nuo pareigų. Iš pradžių abu buvo suimti 15 parų – kad nedarytų poveikio liudytojams. Vėliau jie buvo paleisti paskyrus švelnesnes kardomąsias priemones – paso paėmimą bei rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Už kyšininkavimą, kai kyšio dydis viršija 1 MGL, t. y. 130 litų, bet neviršija 250 MGL (arba 32 500 litų), gresia teisės dirbti tam tikrą darbą atėmimas arba laisvės atėmimas iki 3 metų.

 

Griežtesnė bausmė gresia 24 metų P. Sakalauskui, nes jo namuose aptiktas neteisėtai laikomas didelis kiekis šovinių – 100 vienetų. Už tai gresia laisvės atėmimas iki 8 metų. O A.Babilas buvo patekęs į panašią istorija jau ne kartą. 2006 metais jo sesers garaže Jonavoje buvo aptikta kontrabandinių cigarečių. Ant jų blokų buvo rasti ir A. Babilo pirštų atspaudai, tačiau jis sugebėjo išsisukti – sukūrė istoriją neva galėjo netyčia prisiliesti prie nusikaltimo įkalčių per įvykio vietos apžiūrą. Tuo pačiu metu jis buvo nutvertas kraunantis kontrabandines cigaretes. Pagal spėtą perkrauti cigarečių kiekį (likusi dalis neva ne jo) tada A.Babilas atsipirko tik administracine nuobauda.

 

Taigi faktas gana įdomus ir daug bylojantis: policijoje oficialiai dirbę kontrabandininkai ir ginklų prekeiviai įkliuvo už visišką mažmožį – valstybės propaguojamą „dorovės saugojimą“

 

Pagal žiniasklaidos pranešimus parengė N.K.

2009 08 13
 
 
                  {youtube}BHcg7kuA45Q{/youtube}