Spalio 9 d, penktadienį, praėjus vos keturioms dienoms nuo Graikijos visuotinio socialistų judėjimo „Pasok” („Panellinio Sosialistikó Kínima”) pergalės šalies parlamento rinkimuose, socialistai pradėjo brutalią policijos operaciją Egzarchijoje – Atėnų anarchstų anklave. Beveik tūkstantis policininkų pusę dviejų nakties įsiveržė į Egzarchijos rajoną, stabdė praeivius, vertė juos klauptis ant grindinio, darė kratas butuose, šturmavo barus ir visaip žemino vietinius gyventojus. Nuo policijos prievartos nukentėjo 111 žmonių, 8 Egzarchijos gyventojai buvo suimti. Policijos reidai tą dieną buvo pakartoti dar du kartus.
Masinių policijos represijų banga pradėjo naują prievartos laikotarpį Graikijoje. Galvota, kad tai tik galios bandymas šiepti nasrus, tačiau paaiškėjo, jog socialistų partija „Pasok”, praėjus penkeriems brutaliems dešiniųjų valdymo metams, nusprendė „pakeisti savo strategiją“. Spalio 9-ąją įvykusį policijos įsiveržimą į Egzarchiją, radikalių alternatyvų centrą Atėnuose, dauguma žurnalistų, aktyvistų ir politikos veteranų suprato kaip naujosios vyriausybės galios šou, kuriuo atsakyta į ką tik aktyvistų surengtą bankų ataką šalia Egzarchijos.
Daug kam pasirodė, kad viešosios tvarkos ministras Chrisochoidis, liūdnai pagarsėjęs „antiteroristas“, priklausantis minėtai „Pasok“ partijai, mėgina parodyti, kas čia bosas. Bet trys tą dieną įvykę įsiveržimai į rajoną, pripažintą gyvybingiausiu intelektualiniu, studentišku ir politiniu centru, šimtų žmonių stabdymas ir tikrinimas, parduotuvių šturmavimas, vietinių gyventojų pažeminimas verčiant juos klauptis ant grindinio ir apieškant – visa tai įrodo, kad naujosios vyriausybės „antiautoritarinė“ politika verta tik patyčių.
„Pasok“ – panheleniškas socialistinis judėjimas – yra garsus savo brutalia politika. Kadaise jų valdymo metais vykusi „politinė demokratizacija“ baigėsi, kai policija protesto demonstracijos metu nušovė penkiolikmetį anarchistą Michalį Kaltezą. „Pasok“ buvo tapatinama su policine prievarta. Nuo 1993 iki 2004 metų, kai „Pasok“ ėmė valdyti antrą kartą, socialistai atsisakė bet kokių skrupulų: 1995-ųjų lapkričio 17-ąją jie įsakė evakuotis maištais išgarsėjusį Politechnikos institutu, pažeidė prieglobsčio universitete teisę ir areštavo 500 žmonių. Taip pat „Pasok“ savo valdymo metais leido neonaciams suformuoti sukarintą grupuotę „Auksinė žara“ ir išsiuntė ją padėti serbams vykdyti tūkstančių musulmonų skerdynes Srebrenicoje.
Naujasis „Pasok“ priklausantis Graikijos ministras pirmininkas Papandreou deklaruoja postmodernų nusistatymą prieš autoritarizmą. Jis sakė, kad jo vyriausybė yra „autoritarizmo priešininkai valdžioje“. Minėtasis viešosios tvarkos ministras teigė esąs geras kai kurių anarchistų draugas ir daugeliu atžvilgiu pritariąs jų pozicijai – jis prisiekinėjo kovojąs prieš vandalus, o ne prieš politines grupes. Tačiau faktai byloja, kad Chrisochoidžio įsakymu buvo chemija nukankintas Savasas Xirosas, areštuotas miesto partizanų grupės narys.
„Anarchija.lt“ nuomone, tokie valdžia suinteresuotų socialistų veiksmai puikiai atskleidžia perskyrą tarp valstybinio socializmo, besiremiančio valstybiniu mąstymu ir valstybine prievarta, bei tokių komunizmo ir anarchizmo srovių, kurios valstybę laiko esmine kliūtimi bendruomenių savarankiškumui bei tarpusavio pagalbai.