Viešas laiškas Šiaulių miesto Tarybos nariams
Šių metų lapkričio 14 dieną Lietuvos žiniasklaida pranešė apie Šiaulių savivaldybėje sudarytą darbo grupę, svarstančią, kaip kiemsargius pakeisti neatlygintinu socialines išmokas gaunančių bedarbių darbu. Norima, kad neturintys darbo miestiečiai be jokio atlygio šluotų gatves, o pasnigus – kastų sniegą. Spėju, kad teisėto būdo kaip įdarbinti žmones ir nemokėti jiems jokių pinigų, Jums, brangūs Šiaulių miesto Tarybos nariai, rasti nepavyks. Juk Europos Sąjungoje vergovė draudžiama.
Siekiant sutaupyti miesto biudžeto lėšų, priversti žmones, gyvenančius iš miesto biudžeto, dirbti miestui naudingus darbus ir pritraukti papildomų išteklių miesto tvarkymui, siūlau 2009 lapkričio mėnesį Šiaulių miesto Taryboje apsvarstyti šį pasiūlymą ir priimti sprendimą, kurį pateikiu.
Šiaulių miesto savivaldybės tarybos sprendimas dėl aukštų savivaldybės pareigūnų visuomenei naudingo darbo
1. Aukšti politinio pasitikėjimo pareigūnai privalo per savaitę pasiimti 1 (vieną) dieną neapmokamų atostogų ir neatlygintinai dirbti miesto tvarkymo darbus: rinkti šiukšles, šluoti gatves, tvarkyti ir gražinti miesto teritoriją.
2. Pareigūnų, privalančių vykdyti šį sprendimą, pareigybių sąrašas:
e) savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai.
3. Atsiradus neatidėliotinai būtinybei vykdyti savivaldybės vadovų pareigas tada, kai jie užimti miesto tvarkymo darbais, į administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojų pareigas pasamdyti bedarbius iš darbo biržos ir tam tikslui sudaryti specialią užimtumo programą.
4. Sprendimas įsigalioja nuo 2010 metų sausio pirmos dienos.
5. Administracijos direktoriui iki 2009 m. gruodžio 25 dienos paruošti sprendimo vykdymo tvarką ir savivaldybės pareigūnų neapmokamų atostogų grafikus..
Aiškinamasis raštas. Savivaldybės duomenimis, lėšos Šiaulių miestui tvarkyti 2010 metais sumažės 1,3 mln. litų. Tuo tarpu savivaldybėje dirba daug gerai apmokamų žmonių, kurie vengia visuomenei naudingo darbo.
Teigiamos sprendimo pasekmės. Šis sprendimas leistų sutaupyti 20 procentų aukštų savivaldybės pareigūnų darbo užmokesčio fondo, už kuriuos per bedarbių užimtumo programą būtų galima pasamdyti kelias dešimtis kiemsargių. Įdarbinus aukštus savivaldybės pareigūnus, mieste atsirastų 1-2 papildomi kiemsargiai, nuolat neatlyginamai dirbantys miesto labui. Aukščiausi savivaldybės pareigūnai geriau susipažintų su padėtimi mieste. Žmonės, pagal bedarbių užimtumo programą dirbantys vietoje administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojų, geriau susipažintų su miesto valdymu ir priimtų žmonėms naudingus sprendimus. Gaunantys iš miesto biudžeto dideles algas, bet vengiantys visuomenei naudingo darbo, gražintų miestui dalį skolos.