Nuo 1983 metų Amerika išleido daugiau nei 100 milijardų dolerių priešraketinės gynybos programai, dar nuo Reigano laikų žinomai kaip „Žvaigždžių karai“. Greičiausiai neišsipildys viltys tų, kurie mano, jog „komunistas“ ir „musulmonas“ Obama nutrauks priešraketinės gynybos sistemos, kurios efektyvumą dar reikėtų įrodyti, vystymą. „Žvaigždžių karų“ šansai išlikti smarkiai išaugs, jei dabartinis Pentagono šeimininkas Robertas Gatesas išlaikys savo postą. Vašingtone daugelis atvirai šneka, kad taip ir bus. Gatesas neseniai dar kartą patvirtino savo poziciją: „Rusams nėra ko bijoti priešraketinės gynybos elementų Europoje“.
Kitas kandidatas į gynybos ministro postą – karinio jūrų laivyno ministras Clintono administracijoje Richardas Dancigas pareiškė praėjusią savaitę: „Aš tikiu, kad priešraketinė gynyba yra svarbiausias nacionalinės gynybos elementas, ir į ją toliau turi būti investuojama“.
Pats Obama priešrinkiminės kampanijos metu pareiškė: „Aš tikrai manau, kad mums būtinas priešraketinis skydas nuo Irano ir Šiaurės Korėjos, kurie gali pasigaminti savo atominį ginklą“. Išreiškęs susirūpinimą, kad tokia sistema gali nesuveikti, jis vis dėlto pareiškė, kad „priešraketinės gynybos Europoje išdėstymas gali būti protingas“.
Tuo metu Obamos patarėjai toliau reiškia abejones tokios sistemos efektyvumu. Pentagono generolai įsižeidžia ir bando įtikinti, kad yra atvirkščiai. Neskaitant žodžių ir ginčų, yra rezultatai – tolesnis programos vystymas.
Prieš tris savaites 20 kilometrų į pietus nuo Pentagono, Belvua forte pradėta Amerikos priešraketinės gynybos štabo statyba. Mokesčių mokėtojams pastatas kainuos 38,5 mln. dolerių. Jame dirbs 300 agentų, projektas turi būti užbaigtas 2010 metais.