Kalbėti vs. veikti arba atviras laiškas anarchijai.lt
teorija

     Atsitraukiau (o gal ir atsitraukĖM, tik kalbu dabar tik už save) iš bendrų veiklų su anarchija.lt dėl įvairiausių priežasčių, kurias čia norėčiau išsakyti tokia nepikta pastebėjimų-kritikos patarimų forma.

     Gal čia tokie mąstysenų skirtumai kyla dėl amžių skirtumų, patirčių o gal ir tikslų, bet svarbiau yra ne kodėl jie kyla, o kas iš to išeina. Mat pripažindami anarchijos idėją, regis, žengiame tuo pat keliu, bet kažkaip kuo toliau tuo labiau pradeda jaustis, kad vis dėlto tie keliai visiškai skirtingi.     Save laikau labiau praktine veikėja ir teigiu, jog teorija be praktikos yra šūdas, lygiai taip pat kaip ir praktika be teorijos. Tiesioginis veiksmas yra nuostabi to anarchizmo išraiška, kai iš teorijos kyla praktika, turinti tiesioginių rezultatų. Su anarchija.lt dalyku iš pradžių susipažinau kaip su puslapiu, vėliau – kaip su aktyviais demonstrantais, tačiau mano manymu tos visos demonstracijos yra bevaisės ir šiaip nelabai suprantu jų tikslų. Iš visų akcijų, performansų, išsišokimų ir šokiravimų pati anarchizmo sąvoka belieka tik kažkas panašaus į didelį spektaklį-parodą, kur veikėjai pa(si)rodo ir dingsta iki kito pa(si)rodymo. Ar kažkas, kam ta sąvoka yra visiškai nauja, nepagalvos, kad visas anarchizmas ir tėra stovėjimas su plakatu rankose ir rėkavimas “prieš sistemą”?.. Ir jei kalbam, ar bent galvojam apie kažkokias revoliucijas, ar tie pa(si)rodymai į jas veda? Galbūt reikėtų vengti to knygizmo-debordizmo-beyizmo ir siekti kažko ne performansais ir manifestacijom, o konkrečiais veiksmais, duodančių momentalių ir matomų rezultatų?

     Manau, jūs turit to vadinamo “parako” – jei yra jėgų, noro ir laiko išlaikyti kairiųjų nepriklausomų žinių portalą, rengti tokias gausybes demonstracijų ir kitokių -acijų, norėčiau pasiūlyti pamėginti tą “paraką” kreipti kur kitur – tarkim, į labiau praktinius dalykus? O galbūt jiems tiesiog stinga žinių ar patirčių? Čia sprendžiu iš skvotų dienų interviu – pasakymo apie žinomą Beno Šarkos skvotą ir UMI; o kur nuostabūs dalykai – Kablys/Greenclub, Barbora, Bendradarbei ir kt? Kur dabar veikiančios autonominės erdvės? Čia buvo pamiršta ar nežinota? Jei nežinota, tai išties, trūksta žinių ir praktikos, bet juk esant norui, galima keisti tą kažkokį perdėtą teatrališkumą į kažką tokio, kas išties įvykdytų kažkokią bent mažą revoliuciją kažkieno sąmonėje.

     Visi pažodžiai vertalai ir šūkiai praktiškai nereiškia nieko gyvenant čia ir dabar, esant unikaliai lietuviškai realybei. Šiandien žmonių nešokiruosi pareiškimais “prieš srovę” ar saviidentifikaciją anarchistu. Šiandien žmonės užpilti politikierių populizmais, ir žiū tos visos akcijos tampa dar viena nuobodžių kasdienių politinių šnekų dalimi, kuri palengva tampa (o gal jau ir tapo) nebeišsiskiriančiu bendro lietuvos politinio purvo gabalu. Šiandien žmonės ateina į demonstracijas kaip į dar vieną nemokamą spektaklį. Ko iš tiesų šiandien reikia – tai spyrių į šiknas – veikimo ir skatinimo veikti. Ne kalbėjimo, kad yra taip ir anaip, o būtų galima daryti va taip, o ėmimo ir darymo. Reikia ne vaikščioti ratais sau po nosim burbuliuojant visokiausias idėjas (beje, neblogas), o būtent ėmimo ir darymo – ne kažkokių metaforinių linijų ar barikadų, o to, kas tikrai (pa)keičia pasaulį. Kad ir Food not bombs. Kad ir Guerilla gardening. Kad ir... Net ūkininkai tai sumąstė ir dalina pieną protestuodami, o ne laukdami ir verkdami su plakatais rankose... Ir mažiau tų “mandrų” žodžių, spalvų tirštinimų – niekam neįdomu (ir nėra kantrybės) skaityti tekstus su žodynais rankose. Paprasti žmonės paprastiems žmonėms, o ne aukšto lygio (?) teoretikai menkesnio (?) proto paprastiems (?) žmonėms.

     Tai vat ir būtų toks palinkėjimas – mažiau spektaklių ten, kur ir taip viskas suvaidinama. Šokiruoki(t/m) visus darydami tai, kas tikra. 

       Kviečiame išsakyti savo nuomonę komentaruose.

 

 

 

 

Komentarai  

 
0 # a propos...disidentas b. Y-m-d H:i
miela ugne,
& mieli kolegos.
cia toks juodrastis. ant karstuju, todel padriki pastebejimai:
"liaudies" lietuvoje nepakelsi (ben jau siandien) - pakelti galima tik anarchistus, i save panasius menininkus, kokie dabar ir laiko viercha anarchijoj.lt, castor&polux'e performence'uos e etc.
siame periode svarbiausia skleisti idejas, rodyti anarchijos "zmogiskaji veida"... septynis kartus atmatuoti, pries pradedant kirpimo darba.
disidentas bacevycia - kaktusas anarchijos shiknoje


teorijos neperdaug, mano galva, kaip tik truksta viesu diskusiju. ypac atsiribojimo nuo kitu kairiuju judejimu tema. ta proga, siulau organizuoti visiems prieinama cafe philo - filosofu kavine (gali vadintis diskusiju klubu, anarchijos draugu pasisedejimais) .
kada pradesime viesai skaityti socialiai angazuota poezija - slam poetry?
reikia kazkokios komunos, kibutzo (gal dar liko vilniuje arba provincijoje neuzskvotintu vienuolynu, kad butu galima reikstis mashtabishkai)
 
 
0 # ganukas Y-m-d H:i
gan skambiai skamba:
atsitraukiu aš, "chebra, soriukčiuksas, nebedraugausiu" :]]]]

manau, kad informacinis/te orinis darbas yra itin didelis ir stiprus. būtina, kad būtų jungiamasi į judėjimus ne išvaizda (oi jergutėliau ta Lietuvos subkultūra entertainingo ir mados), o suvokimu.

paprasti žmonės paprastiems žmonėms - pagrįstas dalykas, svarbus, norint plėsti žmonių sąmoningumą, kurio stoką įvardija disidentas b.

o "kalbėti vs. veikti" teiginukas patiko.
 
 
0 # mano trigrašisevaldas Y-m-d H:i
smagu matyt čia disidentą b. ;-),
O Anarchijai. LT manau kiek trūksta aktualijų, galbūt, pastovių rubrikų, pvz., antifa - šiandien "Lietuvos Rytas" publikuoja vieną rasistinį, kitą skiną šlovinantį rašinėlius. ta proga kviesčiau anarchijos.lt skaitytojus ką nors blogo pasakyt, padaryt šiam mūsų krašto žmonėms smegenis lesančiam kapitalistų "organui". vienžo skelbiu konkursėlį - "pakišk Valatkai kiaulę :-)" nugalėtojams garantuoju ne tik Valstybės saugumo departamento, bet ir savo prizus.
 
 
0 # *Vilma Y-m-d H:i
Pagrindine problema, kad jaunimas nesuvokia funkciju organizacijoje
pasiskirstymo svarbos.

Viska ka daro www.anarchija.lt kolektyvas yra viesuju rysiu akcijos , ideju
propaganda ir informacine sklaida (propagandinis blokas), jei mergaite Ugne
moka gerai virt koshes ir dalyvaut Food No Bombs, tai tebunie dalina ir dziaugiasi, -ji praktines veiklos blokas. (Nors tiesa sakant, nemanau, kad
Food no bombs ir Guerrella sodininkyste labai jau lietuvishkoms aplinkybems pritaikytas tiesioginis veiksmas.)

Iki anarchija.lt atsiradimo , as net nebuvau dorai girdejusi apie tas praktines hardcoro veiklas , o ir pasipiktinimas, kad Kablys/Greenclu b, Barbora,
Vingrių skvotas, Bendradarbei ir kt, veiklu nezinome, tai gal cia ju viesuju
rysiu ir informacijos apie savo tiesioginius veiksmus teikimo visuomenei trukumas?, kuri užpildytu anarchija.lt, jei butu tinkamai koordinuojami
veiksmai.

Tiesiog reikia suvokt, kad organizacija ar judėjimas jungia zmones
idejishkai ir kad visi judėjimui gali dirbt, dirbdami srityse kurias
geriausiai ishmano.
 
 
0 # filocafedisidentas b. Y-m-d H:i
konkretinu klausima (pasiulyma) del filosofu kavines.

Sita "pramoga" butu daugiausia vilnieciams, bet ir mudu su evaldu galetume karts nuo karto atvaziuoti:>.
prototipas - cafe de paris prie prancuzparkio, kur karta per menesi neriuko milieriaus seminaru pratesti susirenka filosofines davatkos (issigime tas mano pries ketverius metus pradetas kudikelis - nuo prancuzu (pagooglinkit) nusiziurejau). padare alaus puca, binarine opazicija teorija/praktik a cia galetume statyti piestu arba "sonkauliu" = daryti visais [iskreiptais] budais. pasirinke kryptingas temas bei leisdami joms tinkamai judeti "aktualiomis" vezemis an-archiskai sviestume liaudi.
detaliau galiu pasakoti pekias akademines valandas; ar pasiraso kas?
 
 
0 # krcfuflius Y-m-d H:i
ka cia gaidziai snekat? nehuja nesuprantu nx :{{
 
 
0 # veiksmas ir teorijaneo Y-m-d H:i
Manau, reikia ir to ir to. Paprastas pavyzdys iš mano šeimos. Praeitais metais buvau užklydęs porai dienų į rostocką, pakeliui pas tėvus. Pabuvau, pažiūrėjau, save parodžiau. Paskui tėvas klausė, na kaip jūs ten, bepročiai, gerai pasilupot su policininkais:- ) Nors pats prieš kiek tai metų, palaikė argentinos protestuotojus, ir jų veiksmus, nukreiptus prieš valdžią, laikė teisėtais. Užtat reikia žmonėms aiškinti, kaip ir kas, nes korporacinė žiniasklaida viską iškraipo.
To Vilma - kas dėl guerilla sodininkystės, tai ją galima pritaikyti ir lietuvai, kad ir kaune. Naktį pasodint eilę medelių, nemuno saloj prieš statomą tiltą. O iš ryto, kalt fotkes, kaip elgsis darbininkai. Straipsnį parašyt, dėt jį čia ar kur kitur.
 
 
0 # pagailėkimevaldas Y-m-d H:i
pagailėkim nacių psichikos matot - nesupranta... Gal galėtų kas kokiam naciui užvožt per smegenis, kad pagerint suvokimą? tsakant užraityt vingius?(čia prie tiesioginio veiksmo :-)
 
 
0 # 2neoVilma Y-m-d H:i
Pirmiausiai man keistas pats, tiek Food no Bombs, tiek Guerilla sodininkystės priskyrimas prie "praktiniu veiklu" ir "realiu darbu". Arba tai nesusivokimas, arba tam tikros rushies muzhikishkumas. Mol tas, kuris dirba protini, teorini, informacines sklaidos darba, sukuria portala, rasho straipsnius yra ne praktikas, nes jo sukurtas produktas nevalgomas ir nepaciupinejama s, o jau ishvirei koshes, pasodinai medi...
Ir ish vis apie Food no Bombs ir Guerilla sodininkystės veiklas visad galvojau, kad tai simbolinis veiksmas, toks socialinis performansas, nes tie ishejimai karta i menesi ar dar reciau (o gal dazniau?) su trim puodais i gatve, tikrai jokios socialines problemos nesisprendzia ir neishspres... Tai toks pat performansas(ti k savo forma gerokai senstelejes), kaip ir barikados prie VU, taip pat su shukiu (tai paciai valdziai) maziau ginkluotis ir daugiau rupintis maisto aprupinimo problema.
Del "guerilla sodininkystės", tai norint ja traktuot, kaip "praktine nauda" neshanti veiksma (kalbu apie realius uzhsodinimus su prigijusiais medziais, kuriuos vien pasodint neuztenka), o ne performansus su pafotkinimais, tai reikia nerealiu pinigu ir nerealiu pastangu.
Kas su sodininkyste "lietuvishkom" salygom susidure, tie visi pasakys, kad tai yra prabangos dalykas, viskas kas su ja susije yra brangu. Kai kuriems atrodo atrodo, kad medelis tai tokia shiukshle,- nuvaziavai, prisirinkai, prisikasei...
Pagal Lietuvos istatymus kasinet mishkuose -draudziama, na nebent pavyks susitart su girininku, kuris pasiulys nustelbtus medelius, o jei neisheis, tai jau reiks kur slapcia prisikast..., veliau ishkyla logistikos problema, nes reik vaztarashciu juos pervezant (be vaztarashcio gabenant toki krovini-didziul e bauda ir dar "bylos" perdavimas augalu apsaugos , veterinarines tarnybos tyrimui, ar "nelegalai medziai" nera uzkresti LR mishkams pavojingom ligom), o jei jau pasiseks neikliut nei aplinkos ispektoriams, nei policijai, tai tiek privargus, reikia taip sodint ,kad prigytu, paliet, patresht, kas vel didele organizacija su didelem sanaudom.
Beja, perkastus ir ne konteineriuose augintus (kaip komerciniuose medelynuose) sodinukus persodint galima, dar pumpurams neishsprogus, t.y. ankstyva pavasari.
Pasodinus toki medeli be lapu, tai ir ishraut paprasta, ir kam tai nepatiks, pasakys-neprigi je stagarai buvo ir dar be savivaldybes leidimo ir projekto...
O norint efektyviai guerilla sodininkyste uzsiimt, reikia nerealiu leshu. Kad butu efektas, apie kuri rasho "Guerilla sodininkai" is Vakaru, reikia uzsodint medelius jau su lapais ir gerokai paaugintus, geles-zydincias ir t.t. ir pan., Paparsciausias berzas vazonelyje is medelyno (jei dar pavyks gauti) 15 lt.
Na nebent serbentais uzsodint...po 5 lt. arba reikia steigt savo medelyna, kuriame nuolat plushetu zmones , o tada jau is savu resursu zeldint visuomenines erdves.
 
 
0 # 2neo IIdalisVilma Y-m-d H:i
Tai va su tom praktinem veiklom:-) Kalbedama apie salygas, tai turejau minty gyventoju pragyvenimo lygi ir juolab panku galimybes uzsiimant masiniais sodinukus uzsipirkimais:- ) Vakarieciai tai ir is pashalpu ant medeliu "susimest" gali, fondai visokie veikia, komunos su medelynais, o cia... mikriuka pasamdyt dienai i rajona pavaziuot, kad ir tuos nelegaliai ishkastus medelius pervezhtu... 100-300 litu. Ir per tas Guerilla akcijas is praeiviu pinigu neprisirinksi, kaip per Food no Bombs.
 
 
0 # to vilmaneo Y-m-d H:i
Na va, iškart atrandama problema. Kaip sunku, kaip brangu, ir geriau nedaryt. Ir taip galvojant, mes nieko nepadarysim konkretaus. Rimtom demonstracijom mūsų per mažai, visa kita per brangu. Tai gal tada bandom pinigus uždirbinėt visi bendrai?
 
 
0 # to neoVilma Y-m-d H:i
Del sodininkystes.. .aishku brangu, tai ka sakyt, kad uz dyka.
Pati turiu ir soda, ir parka http://www.skulpturoscentras.lt/parkliet.htm
Pernai pasodinau 200 pushu,300 egliu ir dar apie 100 visokiu kitokiu medeliu...
Ariu, nuo ryto iki vakaro, o kai jau nebepasivelku, va sedziu prie kompo, prie anarchija.lt ir prie menu.
Tai tos grazbilystes apie zydincius parkus Lietuvos miestuose man atrodo ne tai kad naivios, bet absurdishkos. Aklai nukopintos idejos is sociu Vakaru, kur jie sau leist gali nuzydejusias raktazoles persodint i zydincias ramunes, ir taip augalus kaitaliot 3 kart per vasara, nes tai jiems yra smulkios ishlaidos, tai cia, kaip nori, taip stenkis, vis tiek rezultatas bus "toks", na apgailetinas...
Kai kalbejau apie savo sodinimus, tai tas man kainavo
vien pernai (be trashu, be transporto) apie 5 000 Lt.
Ir tai shiemet apziurejus,rada u geresnius sodinukus ishvogtus, kelis sutrype kaimyno arklys, o ish 200 pushu prigijo tik 50, nes matyt, reikejo geriau shienaut...
Nors ish kitos puses, bandykit! Negi man gaila:-), bet keliu prigijusiu medziu atveztu is artimiausio parko dviraciais, niekaip neisheitu pavadint pavykusiu socialiniu veiksmu,politin e akcija, ar dar kazkuo reikshmingo, na nebent tu zmoniu bus kokie 300.., o zmoniu vel, kaip minejai nera daug, o pagal dabartini aktyvizma ir masishkuma, ta sodininkyste bus shiaip "darbshciuju ranku burelis"
Pinigu uzsidirbinejima s bendrai, labai daznai mano keliams klausimas, bet mazai kam tas rupi...
Nors kartais reikia ne tik leshu, bet ir ishradingumo bei kurybishkumo... Ypac (A) ideju sklaidai, o musu (A) menininku branduolys puikiai ta daro, bet viskas tas apshaukiama "ne praktine" veikla. Nu jo, poezija, knygu rashymas, paveikslu tapymas, vaidyba ir muzika labai nepraktishka ir labai teorishka:-), va su medziu sodinimu, tai cia oho! Kazkaip labai panashu i mano kaimynu valstieciu nuolatini tyciojimasi is musu parke statomu skulpturu ir shienaujamu veju, kad tai mol nepraktishka, kad va bulves sodint, tai cia va "bulbu" bus, pavalgyt bus...
Kuryba, menas, ashtrus zodis-galingas ginklas, tik gaila, kad jaunu aktyvistu taip nuvertintas.
 
 
0 # allez!disidentas b. Y-m-d H:i
stanislovas tomas parase del univerkes uzemimo geguzes 22.labai konkretus pasiulymas. manau, jog is karto bus gana nelengva, bet ramiakas... liaudis samoningeja.
reiketu labai kruopsciai rinktis fakulteta: filologyne gali buti pravalas (nekalbant apie teisininkus), gal kokie istorikai...?
 
 
0 # vanacis Y-m-d H:i
grauzkit bybius gaydziai :D
 
 
0 # univu. Y-m-d H:i
istorikai nemanau, Butkus piktai reagavo į akciją. be to - kodėl vu? kodėl ir kaip užimti? sueiti vidun ir užsibarikaduot? .. o gal sueit vieną dieną visiem į paskaitas visur visaip, ne tik studentam, mol visi turi teisę į mokslą, o ne 'išrinktieji'?. .
 
 
0 # to vilmaneo Y-m-d H:i
Bent jau aš, tai vertinu viską ką jūs darot. Norėčiau ir aš prie viso bendro gėrio prisidėti. Visgi, nerašau, netapau, ne muzikuoju, neužsiimu jokia menine, intelektualine veikla. Tai, kas man belieka daryt? Tik skaityt, ką rašo anarchija.lt, ir sudalyvaut rengiamose demonstracijose . Tik kiek tai laiko bus idomu? Kai kuriems nusibodo, ir jau rašo atvirus laiškus.
 
 
0 # myluokites!disidentas b. Y-m-d H:i
studentai, "myluokites" su gimnazistais(em ). siumete abitura - tai ko jums reikia. l.samoningas elementas galesiantis paremti visas pacifistines akcijas. kaip uzimti univera - reikalas ukiskas (galima ir gimnazija).
 
 
0 # myluosimės!gimnazistas Y-m-d H:i
myluosis su studentėmis(ėmi s). daugiau mažiau kviesiu pasimyluot savo kartą - šiųmetę abitūrą, oho!!!
 
 
0 # efektyvu, efektyviau, efektyviausia.. .disidentas bacevycia Y-m-d H:i
uzskvotinti auditorijas vardan nemokamo mokslo - sehr gut! dar geriau steigti savo [aukstojo] mokymo istaigas. nekuklu save cituoti, bet stai jau eile metu visomis progomis reklamuoju kumpupiu-nicos konceptualiu amatu universiteta. kuris yra virtualus. kuris yra vieno destytojo ir vieno studento - paties d. b. universitetas.
kiekvienam anarchistui po atskira akademija! nepriklausomu univerku suvaziavima galima organizuoti, kad ir birzelio 28 d. kad ir sakiu mieste.
 
 
0 # To neoVilma Y-m-d H:i
Va disidentas bacevycia, kaip gerai patare:-)
Svieskites, mokykites, tobulekit profesijoje ir kuryboje. Socialini darba, slauga ir rupyba palikit Sodrai, o apzeldinima komunalininkams
 
 
0 # dekui vilmadisidentas bacevycia Y-m-d H:i
uz gera zodi. belieka organizuoti referenduma, kad svietimo ministerija fuinansu srauta nukreiptu ing self-univerkes :>
 
 
0 # fuck your mercedesdisidentas Y-m-d H:i
evaldas jums galetu papasakot kaip maskvos anarchistai SOKRUTILI NA VYPIVKU vladimira zhirinovski. butu labai anarchistiska pasitelkt i pagelba skinus:
1. galbut ir tai paciai revoliucijai pries mokama moksla.(paskui anarchistai "isduotu" skinus)
2. (cia svarbiau ir daugiau i tema)isvyt is senamiescio (sakiuose ir perlojoj - is miesto)smirdinc ius kirogazus, lygu viska kas juda ant keturiu ir dvieju zhibalizuotu ratu.
sieg heill, cia tai butu akcija.
 
 
0 # i temane skinas, bet vistiek Y-m-d H:i
bybis tau i aki
 
 
0 # ne spaudaidisidentas Y-m-d H:i
kasparas pocius dixit:
"daug cia visi prikritikavot:-)
anarchija.lt yra kritikuojama del
a. performanso ir spektaklio visuomenes migdymo uzuot darius direct action
b. tuo, kad dedasi anarchizmo "vierchais", o patys nieko nezino ir nenori zinoti ir spausdina neaiskios ideologijos tekstus"

ar tik ne disidentas bacevycia pirmas pavartojo 'anarchizmo vierchus', turedamas raumenyje ne juju kritika, o atvirksciai: tai kas atitinka geriausia ano nuomone.
kad tas artist'as skelbiasi "kaktusu anarchijos subinej", kas isvertus i dekonstrukcine kalba reiskia 'sventesnis uz romos popieziu' (anarcho-chroni skesnis uz prudona) - blyn, cia visa [anarchine] atsakomybe kartu su patirtimi ir... tebunie, primityvistine nuostata...
 
 
0 # penki pirstai - vienas gimnastasdisidentas parazitas Y-m-d H:i
fiokla dixit: "Praktishkai dirbt', kaip kokiem samarieciams, slaugyt ir maitint elgetas, ar zeldint vaiku lopshelio darzelio prieigas galima visai shito nesiejant su anarchizmu."

dar ir kaip susije su an-archizmu (zr. penkis punktus: 1. valstybes panaikinimas (valdzios nebuvimas); 2. laisve nuo prievartos; 3. sajungu laisve; 4. tarpusavio pagalba (mutualizmas); 5. ivairove.)
visada sakiau, kad JIE is musu nusvilpe: budistus, taoistus, kinikus, stoikus, krikscionis... gimnasta & filosofa Jezu!
 
 
0 # galimaVilma-Fiokla Y-m-d H:i
Tai aishu, kad "galima" nesiet:-)
Koks skirtumas, kas pasodino medeli?Skautai, prezidentai irgi sodina:-) O jau slauga ir rupyba, tai su Carito "gailestingumo ir labdarybes" monopoliu, tai niekaip nepasivarzytu nei hardcoras, nei visi pasaulio anarkistai:-)o ir kam reikia?
Manau, mechanizmus reikia visuomenes veikimo itakot, kad tu skurdziu nebutu, o ne su pasekmem kovot.
 
 
0 # anarchizmas tai gražuevaldas Y-m-d H:i
a man patinka:
augalininkystė fain tegu kiekvienam skvere auga kanapės.
Augalų teisės fain, kada bus reabilituoti neteisėtai represuoti augalai aguona, kanapė koka ir daugybė kitų.
mylėtis - gražu, pamenu buvo toks anarchistu choras - valdžią mylinti organizacija, katros tikslas buvo negyvai užmylėt valdžią...
gamint maistą - svarbu, krūčiausia man žinoma 1968 metų revoliucinė organizacija "prancūziškos virtuvės mėgėjai"
Laisvę arkliams ir vaizduotei? aš už. ir dar pridėčiau seną iš tarybinių laikų atėjusį lozungą "laisvę Kauno zoologijos sodui"
Sindikalizmas, veža tik iš savo patirties žinau, kad profsąjungos kuriamos sunkiai ir miršta lengviau nei prigyja.
Internacionalas- puiki daina, bet univero kieme skambėjo fainai, bet neįtikinamai, reikia repeticijų.
Taigi kaip sakė "Raudonoji Saulelė, nuvedęs Kinijos revoliuciją šiknon - "tegu žydi tūkstantis žiedų"
 
 
0 # apie entuziazmądisidentui b. Y-m-d H:i
_reiketu labai kruopsciai rinktis fakulteta: filologyne gali buti pravalas_

Kodėl tik "gali"? Tikrai būtų.

_(nekalbant apie teisininkus),_

Analogiškai.

_gal kokie istorikai...?_

Pas patriotai.lt chebrą?:-)

P.S. Ir, mano kuklia nuomone, aptarinėti panašias idėjas viešoje erdvėje yra kvailystė.
 
 
0 # apie eutanazijazmaparazitas bacevycia Y-m-d H:i
disidentui b. sako: "mano kuklia nuomone, aptarinėti panašias idėjas viešoje erdvėje yra kvailyste".
disidentas jau sake:"delo choziajskoje".
mano giliu disidentiniu isitikinimu samoningo proletariato siuo metu veisiasi paskutinese bendrojo vid. issilavinimo klasese - terminale. akademine visuomene niekaip neisisavina, kad jie - treciasis luomas. jobani plikbajoriai, jie stebisi kodel visas vakaru intelektualinis sluoksnis - kairuoliskas :> :sad: