Šiuo metu NATO pajėgų pusėje Afganistane kariauja 3,5 tūkst. Vokietijos karių. Vokietijos piliečių skaičių okupacinėje kariuomenėje žadama padidinti iki 4,5 tūkst. Prancūzija Afganistane yra dislokavusi 3 tūkst. savo karių. Iki šios dienos Vokietija yra praradusi apie 30 piliečių. Prancūzijos nuostolis – 24 kariai, padėję galvas už „Afganistano laisvę ir demokratiją“.


       Š. m. rugsėjo 20 d., šeštadienį, tūkstančiai vokiečių ir prancūzų patraukė į miestų gatvės reikalaudami, kad Afganistane tarnaujantys jų tautiečiai būtų pasiųsti namo. „Vokiečiai, keliaukite namo!“, „NATO - lauk iš Afganistano!“, „Afganistanas - ne karinis poligonas!“ - su tokiais šūkiais į gatves išėjo virš 250 pacifistų organizacijų ir profesinių sąjungų nariai. Berlyne protestavo  virš 3 tūkst, Štutgarte  - apie 2 tūkst. antikarinės akcijos dalyvių. Prancūzijoje į gatves išėjo dešimties miestų gyventojai, vien Paryžiaus demonstracijose dalyvavo apie 3 tūkst. žmonių.

       Protestos demonstracijos siejamos su šių šalių vyriausybių ketinimais pratęsti savo piliečių siuntimą į karą Afganistane. Prancūzijos valdžia neseniai paskelbė svarstanti apie karių tarnavimo termino pratęsimą. Vokietijos Bundestagas sprendimą apie Vokietijos piliečių siuntimą į Afganistaną turėtų priimti 2008 m. spalio 7-ąją.

       anarchija.lt info
       2008.09.22


                                                            2008.09.20 manifestacijos Berlyne
                              (viename mitinge pasisakė Che Guevaros duktė Almeida Guevara)

                      {denvideo www.youtube.com/watch?v=VMsRAbE6YgA}